Dünya

 Dünya'dan Başlıklar 

 Dünya > Dünya'dan Başlıklar > Almanya’daki korkunç kazada 18 kişi öldü

Almanya’daki korkunç kazada 18 kişi öldü
Almanya'nın güneyinde bir yolcu otobüsünün bir tıra çarpması sonucu meydana gelen kazada en az 18 kişi yanarak öldü, çoğu ağır olmak üzere 30 kişi de yaralandı.

Almanya'nın Bavyera Eyaleti'nin Oberfranken bölgesinde sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 18 kişi yanarak hayatını kaybetti. İçinde iki şoförün yanısıra 46 yolcunun bulunduğu otobüsün bir tıra çarpması sonucu meydana gelen kazada çoğu ağır olmak üzere 30 kişi de yaralandı.
Polis yetkilileri ve savcılık, kaza olduğu sırada trafiğin tıkandığını ve otobüsün önündeki tıra çarpmasının nedeninin henüz belirlenemediğini açıkladı.
İtfaiye yetkilileri, Münchberg kenti yakınındaki A9 otoyolunda meydana gelen kazada, otobüsün, çarpışmanın ardından hemen alev aldığını ve alevlerin kısa sürede otobüsün her yanını sardığını dile getirdi. Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, kaza yerine yardımın hızla ulaştırıldığını, 100 polis memuru ile 150 kişilik kurtarma ekibinin hızla kaza yerine ulaştığını, 5 helikopterin de yardım çalışmalarına katıldığını belirtti.
Herrmann, araçların kaza sırasında yavaş gitmekte olduğuna dikkat çekerek, otobüsün neden bu kadar hızla ve dramatik sonuçlar doğuracak şekilde alev aldığının açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi.

dw.de, 03.07.2017


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.