Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Cami Bombalama Timi sorguda

Cami Bombalama Timi sorguda  

Fatih ve Beyazıt camilerinin bombalanmasında görevlendirildikleri iddia edilen 1’i emekli 18 subay ve astsubay İstanbul’a getirilerek Merkez Komutanlığı ve Emniyet’te sorguya alındı

Balyoz soruşturması kapsamında 13 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan biri emekli toplam 18 subay ve astsubay dün İstanbul’a getirildi.

Balyoz planın ikinci aşaması olan uygun ortamının hazırlanması aşamasında yer alan Çarşaf ve Sakal planlarında yer aldıkları belirlenen Konya İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hüseyin Özçoban, Genelkurmay Karargahı’nda görevli Yarbay Hüseyin Topuz, Yarbay Yusuf Kelleli, Üsteğmen Erdinç Atik, ve Astsubaylar; Arif Bıyıklı , Levent Maraş, Mutlu Kılıçlı, İmdat Solak, Mustafa Kelleci, Murat Balkaş, Osman Çetin, Duran Ayhan, Musa Fariz, Mustafa Ütsek, Selahattin Gözmen, Fikret Coşkun ve Adil Akçe İstanbul Merkez Komutanlığı’nda, emekli Astsubay Ertan Karagözlü ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terör Mücadele Şubesinde sorguya alındı. Gözaltına alınan askerlerin Çarşaf ile Sakal planı çerçevesinde Fatih ve Beyazıt Camilerine yapılacak olan bombaları saldırılarının planlanması ve uygulanması aşamalarında yer aldıkları ifade ediliyor.

Altında imzası var

Fatih ve Beyazıt camilerine yönelik bombalama planlarının Jandarma Yarbay Hüseyin Topuz ve Jandarma Albay Hüseyin Özçoban tarafınhdan hazırlandığı iddia ediliyor. Orjinal Balyoz Belgeleri üzerinde yapılan incelemede planların Özçoban ve Topuz’un bilgisayarından çıktığı belirlendi.

Star, 28.02.2010


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.