Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > MÜSİAD merkezine Balyoz koruması

MÜSİAD merkezine Balyoz koruması

Balyoz Darbe Planı'nda 'Tutuklanacak gazeteciler' listesinde yer alan Mehmet Altan, MÜSİAD'da 'Balyoz koruması'yla konferans verdi.

 

Son günlerin ana gündemi Balyoz Darbe Planı'nda 'Tutuklanacak gazeteciler' listesinde yer alan Mehmet Altan'ın Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nde verdiği konferansın güvenliği, 'Balyoz koruması'yla sağlandı. Altan'ın konferans vereceği MÜSİAD Genel Merkezi'ne erkenden gelen polislerin giriş ve çıkışları sıkı denetime aldığı belirtildi. MÜSİAD'da ilk defa gözlemlenen bu durum, konferans sırasında da sürdü ve polisler salon kapısında nöbet tuttu. Yeni Şafak, 31.01.2010

ÖLDÜRMEK İSTİYORLAR, ÇÜNKÜ…

Mehmet Altan, olağanüstü korumaya açıklık getiren konuşmasını şöyle sürdürdü: 'Beni niye vurmak istiyorlar? Çünkü verdiğim vergiyi ve niye yeryüzü standartlarında değilim diye soruyorum. İnsani kalkınma endeksinde 82. sırada yönetiyorsun beni. Ama iyi yaşıyorsun. Niye vergimi kötü yönetiyorsun? Vergi verenim ama verdiğim verginin karşılığını alamıyorum.' Türkiye'de 50 milyon seçmen bulunmasına rağmen 10 milyon kişinin vergi verdiğini, ancak bunların da verdiği verginin hesabını soramadığını vurgulayan Altan, Sayıştay kararı ile orduya verilen paraların denetlenememesini eleştirdi.

YENİ ANAYASA DÜZENLEMEK ŞART

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Sadık Ayhan Saruhan da, ' Sivil anayasa bir an önce yapılmalı, Biz reel sektörün önünün açılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sivil anayasa gelsin. 1982 yılından beri mevcut anayasa artık küçük geliyor' dedi.

 

 

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.