Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Yargıtay savcısı Balyoz'da 'onama' istedi

Yargıtay savcısı Balyoz'da 'onama' istedi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Balyoz Planı davasında Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek ve Çetin Doğan'a verilen 20'şer yıl hapis cezası ile Bilgin Balanlı, Engin Alan, Ergin Saygun ve Şükrü Sarıışık'a verilen 18'er yıl hapis cezalarının onanmasını istedi.

ANKARA - Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Balyoz Planı davasında Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek ve Çetin Doğan'a verilen 20'şer yıl hapis cezası ile Bilgin Balanlı, Engin Alan, Ergin Saygun ve Şükrü Sarıışık'a verilen 18'er yıl hapis cezalarının onanmasını istedi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Balyoz Planı davasında eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Orgeneral Bilgin Balanlı, MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Orgeneral Ergin Saygun ve eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık'ın da aralarında olduğu 256 sanık hakkındaki mahkumiyet kararlarının onanmasını istedi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nce karara bağlanan Balyoz Planı davasıyla ilgili tebliğnamesini hazırlayarak dava ile ilgili kararı verecek Yargıtay 9. Ceza Dairesine gönderdi. 361 sanık hakkında duruşmalı temyiz istenmesi nedeniyle Yargıtay 9. Ceza Dairesi sanıklar hakkındaki kararını duruşma yaparak verecek. 

Tebliğnamede, sanıklar eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'a verilen 20'şer yıl hapis cezası ile Orgeneral Bilgin Balanlı, MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Orgeneral Ergin Saygun ve eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık'a verilen 18'er yıl hapis cezalarının onanması istendi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının tebliğnamesinde 67 sanık hakkındaki mahkumiyet kararlarının ise bozulması talep edildi. 

 

Radikal, 17.06.2013


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.