Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > “Özkök Balyoz’a da tanıklık yapsın”

“Özkök Balyoz’a da tanıklık yapsın”

Ergenekon ve Balyoz davasının avukatları, Ergenekon davasında tanık sıfatıyla ifade veren eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ü Balyoz davasında da tanıklık yapmaya çağırdı

Ergenekon ve Balyoz davasının avukatları, Ergenekon davasında tanık sıfatıyla ifade veren eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ü Balyoz davasında da tanıklık yapmaya çağırdı.

Balyoz davası tutuklu sanığı eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve İrticayla Mücadele Eylem Planı belgesindeki ıslak imzanın sahibi emekli Albay Dursun Çiçek’in avukatları Celal Ülgen ve Hüseyin Ersöz, “Hilmi Özkök’e açık mektup” başlığıyla, Hilmi Özkök’e bir mektup yazdı.

 

Özkök gelirse katılırız

Özkök’ün Ergenekon davasında verdiği ifadesinde, Balyoz davasını da ilgilendiren bilgiler içerdiğinin belirtildiği mektupta, Özkök’ün, TSK’nın çeşitli durumlara ilişkin MGK’da kararlaştırılan ve hükümet tarafından onaylanan milli strateji belgesinde, harp oyunları, plan seminerleri ve plan tatbikatları bulunduğu şeklinde ifade verdiği hatırlatıldı. Mektupta, Balyoz davası avukatları olarak duruşmalara girmedikleri, girmeme gerekçelerinden birisinin de Aytaç Yalman ve Hilmi Özkök’ün tanık olarak dinlenmeleri yönündeki taleplerinin reddedilmesi olduğu hatırlatıldı. Balyoz davası iddianamesinde, olası darbeyi Hilmi Özkök ve Aytaç Yalman’ın önlediğinin belirtildiğinin anımsatıldığı mektupta, “Bu nedenle 16 Ağustos 2012 günü Silivri’de yapılacak olan yargılamada hazır bulunarak silah arkadaşlarınıza atılan bu çirkin ve asılsız suçlamaların temelsiz olduğunu göstermenizi istiyoruz” çağrısında bulunuldu. Mektupta, Özkök’ün bu duruşmaya katılması halinde sanık avukatlarının mahkemeye yapacakları talep ile tanık sıfatıyla dinletebilecekleri belirtildi.
 

Taraf, 13.08.2012


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.