Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > BÇG giriş kartlı Balyoz sanığı

BÇG giriş kartlı Balyoz sanığı

28 Şubat soruşturmasının temelini oluşturan Batı Çalışma Grubu (BÇG) giriş kartı verilen personel listesinde bulunan 43 isimden biri olan dönemin Kurmay Albayı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Balyoz davasının tutuksuz sanıkları arasında da yer alıyor
 

28 Şubat soruşturmasının temelini oluşturan Batı Çalışma Grubu (BÇG) giriş kartı verilen personel listesinde bulunan 43 isimden biri olan dönemin Kurmay Albayı Korgeneral Tevfik Özkılıç, Balyoz davasının tutuksuz sanıkları arasında da yer alıyor.

5-7 Mart 2003 yılında gerçekleştirilen Balyoz Plan seminerine katılacak personel listesinde adı yer alan Özkılıç’ın plan seminerine Kara Kuvvetleri gözlemcisi olarak katıldığı belirtiliyor.

Dönemin Kurmay Yarbayı emekli Tuğgeneral Ünal Akbulut da Balyoz soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan isimler arasında bulunuyor. Soruşturma kapsamında 7 Nisan 2010 tarihinde ifade veren Akbulut, savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Yine dönemin Kurmay Albayı emekli Tuğgeneral Abdullah Kılıçarslan’ın adı 2003’te yapılan Balyoz plan seminerinde geçti. Balyoz soruşturması kapsamında ifade veren Kılıçarslan, savcılık tarafından serbest bırakıldı.

 

Ergenekon belgelerinde adı var

Dönemin Kurmay Binbaşısı emekli Albay Sezai Kürşat Ökte’nin adı da üçüncü Ergenekon iddianamesindeki bir belgede geçiyor. İddianamenin 176. sayfasında, “Mehmet Haberal’a hitaben yazılmış bir yazıda 293 ile numaralandırılmış, “Sezai Kürşat Ökte” ibaresi ile başlayan “Anısına hazırlanmıştır” ibaresi ile biten altı sayfalık bilgisayar çıktısı bulunuyor.

Taraf, 17.04.2012


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.