Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Doğan: Yine olsa yine yaparım

Doğan: Yine olsa yine yaparım

Balyoz duruşmasında ses kayıtları dinlendi. Tutuklu sanık emekli Orgeneral Çetin Doğan, “O konuşmanın içeriği bugün de geçerli. Bugün de konuşmanın altına imzamı atarım” dedi
 

Balyoz Planı davasının 85’inci duruşması dün görüldü. Silivri’deki İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yapılan duruşmaya, emekli orgeneraller Halil İbrahim Fırtına ve Çetin Doğan, emekli Oramiral Özden Örnek ile emekli Korgeneral Engin Alan’ın da aralarında bulunduğu 169 tutuklu sanık ile tutuksuz yargılanan 9 sanık katıldı. 80 tutuklu sanık ve hakkında yakalama kararı bulunan emekli Orgeneral Ergin Saygun ise duruşmaya gelmedi.

 

‘Delikanlı olan ismini yazar’

Duruşmada, söz alan tutuklu sanık Albay Mustafa Önsel, geçen hafta mahkemeye gelen bir mektupta kendisi hakkında beyanların yer aldığını belirterek, bununla ilgili konuşmak istediğini söyledi. Mahkeme Heyeti Başkanı Ömer Diken ise “İsimsiz olan bu mektubun hiçbir hukuki niteliği yok. Delikanlı olan üzerine ismini de yazar gönderir” dedi.

 

Konuşmanın içeriği bugün de geçerli

Duruşmada, 5-7 Mart 2003 tarihlerinde 1. Ordu Komutanlığı’nda yapılan plan semineri kaydının yer aldığı 9 kasetin dinlenilmesinin ardından söz alan tutuklu sanık eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, kayıtlarda darbeyle ilgili en ufak bir şeyin olmadığını ileri sürdü. Doğan, şunları söyledi: “Bunlar sadece beni bağlar. Hesap verilmesi gerekirse bunun hesabını hangi mahkemede olursa olsun vermeye hazırım. O günkü şartlar altında yaptığım kapanış konuşmasının içeriği bugün de geçerli. Bugün de o konuşmanın altına imzamı atarım. Suç varsa suçu da kabul ediyorum.”
 

Taraf, 10.03.2012


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.