Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Deniz Feneri > Zahid Akman Kanal 7'ye geri döndü

Kanal 7'ye geri döndü 
Eski RTÜK Başkanı Zahid Akman, Kanal 7'de ofis açtı.

Almanya’da faaliyet gösteren Deniz Feneri e.V. Derneği aracılığıyla Türkiye’de faaliyet gösteren Kanal 7 televizyonu başta olmak üzere bazı şirketlere yasadışı yollardan para transferi yapıldığı iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında yaklaşık 3 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan eski Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, Kanal 7’de kendisine ofis açtı. Ancak bu durum “Kamu Görevlerinden Ayrılanların Yapamayacakları İşler Hakkında Yasa”ya aykırı.

Akman ile birlikte ilk dalga operasyonda, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan tutuklanmıştı. 3 ay tutuklu kalan Akman, soruşturmayı yürüten savcıların dosyadan alınmasının ardından tahliye edilmişti.

Tüm bu sürecin ardından Akman, Kanal 7’nin Ankara Balgat’ta bulunan Ankara Temsilciliği’nde kendisine ofis açtı.

Eski mekânına döndü

 Cumhuriyet'in konuya ilişkin görüşlerini almak için Kanal 7 telefonlarından ulaşmaya çalıştığı Akman, telefonlara yanıt vermezken, sekreteri “Kendisi zaten bizim yönetim kurulu üyemiz, biz aradığınızı iletelim” demekle yetindi. Akman’ın bu hükme karşın Kanal 7’de hangi sıfatla çalıştığı ise merak konusu.

cnnturk.com, 26.01.2012


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.