Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Mahkeme, Çetin Doğan'dan şikayetçi oldu

Mahkeme, Çetin Doğan'dan şikayetçi oldu
"Balyoz Planı" davasına bakan mahkeme heyeti, tutuklu sanık emekli Orgeneral Çetin Doğan ile 5 avukat hakkında duruşmalardaki beyanları nedeniyle Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İSTANBUL - İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada Mahkeme Heyeti tarafından sanık ve avukatların taleplerine ilişkin alınan ara kararlar açıklandı.

Buna göre mahkeme heyeti, Gölcük Donanma Komutanlığında yapılan aramada elde edilen ve iddianamede delil olarak bulunan CD'ler ile 5 No'lu hard diskin imajının birer örneğini talep eden sanık ve avukatlara verilmesini kararlaştırdı.

Mahkeme heyeti, sanık avukatlarından Salim Şen, Ziya Kara, Oğuz Kayıran, Haluk Peşken, Ali Sezenoğlu ile tutuklu sanık Çetin Doğan'ın duruşmalardaki beyanları nedeniyle gereğinin yapılması için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Gölcük Donanma Komutanlığında 6 Aralık 2010 tarihindeki aramada elde edilen materyaller üzerinde yapılan parmak izi incelemesine ilişkin raporun gönderilmesi için İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yazı yazılmasını kararlaştıran mahkeme heyeti, Genelkurmay Başkanlığına yazı yazılarak, tüm sanıkların 2001 ile 2009 yılları arasında bilgisayar kullanıcı isimlerinin bulunup bulunmadığının bildirilmesine hükmetti.

Mahkeme heyeti, 249 tutuklu sanığın tahliye talebinin reddine karar vererek, duruşmayı 30 Ocak'a erteledi. Mahkeme ayrıca duruşmanın 31 Ocak ile 2, 3, 6, 7, 9, 10, 13 ve 15 Şubat'ta yapılmasını kararlaştırdı.

Radikal, 20.01.2012


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.