Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Deniz Feneri > Deniz Feneri’nde hard diskler incelendi

Deniz Feneri’nde hard diskler incelendi

Almanya’daki Deniz Feneri e.V Derneği davasının Türkiye uzantısıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada, 16 Ekim 2009 tarihinde şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda el konan bilgisayarlardaki hard disklerin içeriklerine ilişkin bilirkişi raporlarının tamamlandığı ve savcılığa iletildiği öğrenildi
 

Almanya’daki Deniz Feneri e.V Derneği davasının Türkiye uzantısıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada, 16 Ekim 2009 tarihinde şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda el konan bilgisayarlardaki hard disklerin içeriklerine ilişkin bilirkişi raporlarının tamamlandığı ve savcılığa iletildiği öğrenildi. Toplam 485 bilgisayar belleğinde bulunan veriler dökümanlar, fotoğraflar, mailler, hesap verileri, özel dosyalar şeklinde kategorize edildi.

İncelemenin dökümü toplam 400 sayfa tuttu. İçerik, soruşturmayı yürüten savcılar Veli Dalgalı ve Hakan Pektaş tarafından incelenmeye alındı. Savcılar, şüphelilerin aramaları önceden haber aldıkları için içindeki bazı bilgileri sildikleri öne sürülen hard disklerde, yasa dışı bir işlem yapıp yapılmadığını, uyum isimli gayriresmî muhasebe kayıtlarının bu bilgisayarlar içerisinde de tutulup tutulmadığını araştıracak. Araştırmanın tamamlanması ve Alman yetkililerden alınan dökümanların çevirisinin gelmesiyle birlikte soruşturmanın şubat sonuna kadar sonuçlandırılacağı öğrenildi.

Taraf, 28.12.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.