Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Deniz Feneri > Deniz Feneri, Balyoz'a emsal oluşturmadı

Deniz Feneri, Balyoz'a emsal oluşturmadı

Balyoz davasının bazı sanıklarının, Deniz Feneri soruşturması ve Hizbullah davasındaki tahliye kararlarını örnek göstererek yaptığı tahliye talepleri reddedildi.

Balyoz davası sanıkları emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri, emekli Albay Hakan Büyük, emekli Albay Dursun Çiçek, Koramiral Kadir Sağdıç, Tuğamiral Fatih Ilgar, Albay Nedim Ulusan ve Albay Ahmet Zeki Üçok'un avukatları geçtiğimiz hafta tahliye talebinde bulunmuştu.

"Deniz Feneri" emsal gösterilmişti

Davanın görüldüğü mahkemeye verilen dilekçede Deniz Feneri soruşturmasındaki ve Hizbullah davasındaki tahliye kararları emsal gösterilmişti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın davalarla ilgili "Vicdanım kabul etmiyor" açıklamasına da yer verilen dilekçelerde, "Deniz Feneri soruşturmasının sürdüğü ve delillerin toplanmaya devam ettiği, oysaki Balyoz ve Poyrazköy davalarında tüm delillerin toplandığı"na dikkat çekilmişti.

Balyoz mahkemesi reddetti

Bu talepler üzerine karar veren İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, şüphelilerin üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve tutuklulukta geçen süre, tutuklama sebeplerinde herhangi bir değişiklik bulunmamasını dikkate alarak sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

 
cnnturk.com,11.11.2011

Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.