Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Tuğamiral Kırçiçek mahkemeye sevk edildi

Tuğamiral Kırçiçek mahkemeye sevk edildi
Gölcük Donanma Komutanlığı'nda yapılan aramalarda ele geçirildiği iddia edilen 'Balyoz planı belgeleri'ne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Serdar Okan Kırçiçek ve bir Tümgeneral'in de bulunduğu bir grup asker mahkemeye sevk edildi.

Gölcük'te ele geçirilen belgelerle ilgili olarak, merkez komutanlığına ait araçla sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilmişti. Soruşturma savcısı Hüseyin Ayar tarafından ifadeleri alınan Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Serdar Okan Kırçiçek, bir Tümgeneral, 2 Albay, tutuklama istemiyle Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

İfadesinin ardından bir emekli Albay ise serbest bırakıldı.

Zaman, 23.09.2011

Tuğamiral Serdar Okan Kırçiçek ifade veriyor

Balyoz soruşturması kapsamında sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen bir grup asker arasında Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Serdar Okan Kırçiçek de yer alıyor.
      
Merkez komutanlığına ait minibüsle adliyeye getirilip hakimler ve savcılar kapısından içeri alınan askerlerin ifade işlemi başladı. Bu kapsamda Tuğamiral Serdar Okan Kırçiçek'in ifade verdiği öğrenildi.

Star, 23.09.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.