Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Balyoz'da 5 muvazzaf asker tutuklandı

Balyoz'da 5 muvazzaf asker tutuklandı
Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube'de yapılan aramalarda ele geçirildiği iddia edilen 'Balyoz planı belgeleri' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen 5 muvazzaf asker tutuklandı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayar tarafından ifadeleri alınan ve tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen Kuzey Görev Grup Komutanı Tümamiral Fikret Güneş, Tuğamiral Ali Sadi Ünsal, albaylar Sencer Başat ve Mehmet Koray Eryaşar ile binbaşı Cem Çağlar, İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklandı. Ünsal, Güneş, Başat, Eryaşar ve Çağlar, Hasdal Cezaevi'ne gönderildi.

Hürriyet, 22.09.2011

Amiraller tutuklama talebiyle mahkemede
Gölcük Balyoz soruşturmasında Tümamiral Fikret Güneş'in de aralarında bulunduğu 5 asker "tutuklama istemiyle" mahkemeye sevk edildi.

Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube’de yapılan aramalarda ele geçirildiği iddia edilen ’Balyoz planı belgeleri’ iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Kuzey Görev Grup Komutanı Tümamiral Fikret Güneş, Tuğamiral Sadi Ünsal ile Askeri Casusluk ve Şantaj davasının tutuksuz sanığı Albay Koray Eryaşa’nın da aralarında bulunduğu bir grup asker ifade verdi.

Askerler Merkez Komutanlığı’na ait araçla sabah saatlerinde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirilmişti. Muvazzaf askerlerin soruşturma savcısı Hüseyin Ayar tarafından sorgulandı.

Askerler sorgununun ardınan tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Hürriyet, 21.09.2011

Tuğamiral Ünsal ve Tümamiral Güneş ifade veriyor

Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube'de yapılan aramalarda ele geçirildiği iddia edilen 'Balyoz planı belgeleri' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Tuğamiral Ali Sadi Ünsal ve Tümamiral Fikret Güneş ifade veriyor.
 

Merkez komutanlığına ait araçla sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen askerlerin arasında Tuğamiral Ali Sadi Ünsal, Tümamiral Fikret Güneş ve askeri casusluk ve şantaj davasının tutuksuz sanığı Albay Koray Eryaşa'nın da olduğu öğrenildi.

Askerlerin ifadeleri soruşturma savcı Hüseyin Ayar tarafından alınıyor.

Star, 21.09.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.