Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Deniz Feneri > Deniz Feneri'nde kimseye tahliye yok

Deniz Feneri'nde kimseye tahliye yok
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Almanya'daki ''Deniz Feneri e.V.'' bağlantılı soruşturma kapsamında tutuklanan 5 kişinin tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi.

ANKARA - Savcılık sorgularının ardından sevk edildikleri nöbetçi Ankara 13. Sulh Ceza Mahkemesi’nde tutuklanan Zahid Akman ile Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik ile geçen cumartesi nöbetçi Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi’nce tutuklanan Ali Solak'ın avukatları, müvekkillerinin tutukluluklarına itirazda bulunmuştu.

Edinilen bilgiye göre, itiraz Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nce karara bağlandı. Mahkeme, itirazın reddine karar verdi.

Mahkemenin, şüphelilerin ''suç işlediklerine dair kuvvetli delillerin bulunması'' ile ''delil karartma ihtimallerini'' ret kararının gerekçesi olarak gösterdiği bildirildi.

Bu arada, soruşturmanın ilk dalgasında gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle sevk edildiği nöbetçi mahkemece serbest bırakılan Kanal 7 Finans Müdürü Erdoğan Kara'nın serbest bırakılmasına savcıların yaptığı itirazın da aynı mahkemece reddedildiği öğrenildi.

ntvmsnbc.com, 21.07.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.