Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Balyoz davası, taleplerin ardından savunmalarla devam ediyor

Balyoz davası, taleplerin ardından savunmalarla devam ediyor
 
Balyoz davasının dün yapılan oturumunda yarım kalan avukatların talepleri ile başlayan duruşma, taleplerin tamamlanmasının ardından sanıkların savunmaları ile devam ediyor.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Balyoz davasının 37. duruşmasına eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve MHP'den milletvekili seçilen eski Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı emekli Korgeneral Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu 149 tutuklu sanık ile 13 tutuksuz sanık katıldı.

Eski 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Nejat Bek ile aynı zamanda Islak imzalı belge davasının da tutuklu sanığı olan Kurmay Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 13 tutuklu sanık ile 20 tutuksuz sanık ve hakkında yakalama kararı bulunan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Ergin Saygun ise duruşmaya katılmadı.

Mahkeme Başkanı Ömer Diken, dün yapılan oturumda sanıkların taleplerinin ardından avukatların taleplerine geçildiğini ancak mesai sonunda avukat taleplerinin yarıda kesildiğini hatırlattı. Bugünkü duruşmaya da taleplerini sunmayan avukatlara söz verilerek başlandı. Avukatların taleplerini tamamlamalarının ardından tutuklu sanık Mustafa Yuvanç savunmasını yaptı.

Zaman, 24.06.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.