Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Hedefte Balyoz hakimi mi vardı?

Hedefte Balyoz hakimi mi vardı?
Balyoz davasına bakan haki ve savcılarla aynı sitede oturan İstanbul Bölge İdare Mahkemesi hakimi E.A.'nın otomobiline uzun namlulu silahla ateş açıldığı ortaya çıktı.
 

Otomobilin sağ arka kapısında mermi çekirdeği bulunan Hakim E.A., "Otomobilim Balyoz hakimi Ali Efendi Peksak'ın aracı ile aynı renk ve modelde. Büyük ihtimal benim aracımı Balyoz hakiminin aracı zannedip ateş açtılar." dedi.

Olay, Balyoz davasına bakan hakim ve savcıların da oturduğu Başakşehir'deki sitede meydana geldi. Bölge İdare Mahkemesi hakimlerinden E.A., sabah saatlerinde siteden ayrılırken aracına uzun namlulu silahla ateş açıldı. Bir adet uzun namlulu mermi çekirdeği, otomobilin sağ arka kapısına isabet etti. İlk önce olayı fark etmeyen hakim E.A., kapıdaki deliği görerek polise haber verdi. Yapılan incelemede, otomobilin kapısından bir adet mermi çekirdeği çıkartıldı.

Saldırıyı doğrulayan Hakim E.A., "Balyoz davasına bakan hakim ve savcılarla aynı sitede oturuyorum. Sitede güvenlik kamerası ve güvenlik görevlisi yok. Benim aracım ile Balyoz davasına bakan Hakim Ali Efendi Peksak'ın aracı, marka, model ve renk olarak aynı. Büyük ihtimal benim aracımı Balyoz hakiminin aracı zannedip ateş açtılar." dedi.

Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

Öte yandan, Hakim Ali Efendi Peksak'ın Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nden başka bir araçla ayrılması dikkat çekti.

Zaman, 28.02.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.