Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > 11 numaralı CD'deki el yazısı kimin?

11 numaralı CD'deki el yazısı kimin?

Balyoz davasının en önemli delilleri arasında yer alan 11 nolu CD üzerindeki el yazısının Süha Tanyerine ait olduğuyla ilgili çok önemli bir iddia ortaya çıktı.
 

 

Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu bugünkü yazısında 11 nolu CD içerisindeki dosyaların en son kullanıcı isimlerinden yola çıkarak CD üzerindeki el yazısının kime ait olabileceğini araştırdığını söyledi.

Uslu, 11 Nolu CD üzerindeki el yazısı örneklerini Balyoz davası ek klasörlerinden bulduğu Süha Tanyeri'nin diğer el yazısı örnekleriyle birlikte bir grafoloji uzmanına gösterdi. Çıkan sonuçta "Karşılaştırılabilir harflere bakıldığında bu yazının kuvvetle muhtemel Süha Tanyeri'nin el ürünü olduğu" belirtiliyor. Grafoloji uzmanının görüşünde 'Yazının laboratuar ortamında ıslak imzalı versiyonunun incelenmesi gerektiğini ifade ettikten sonra "sözkonusu yazıda incelemek için gereken harflerin az olduğunu ancak karşılaştırılabilir harflere bakıldığında bu yazının kuvvetle muhtemel Süha Tanyeri'nin el ürünü olduğu" belirtiliyor.

Grafoloji uzmanı ayrıca "Mevcut yazıların kıyaslamasına göre hiçbir grafoloji uzmanının 'bu yazı Süha Tanyeri'nin el ürünü değildir' şeklinde rapor veremeyeceğini ancak üzerinde baskı olup kıvırmak isterse "Mevcut yazı az olduğundan kıyaslama yapmaya elverişli değildir" şeklinde topu taca atabilir değerlendirmesini yapıyor. Grafoloji uzamnına göre "Kıyaslanabilir harfler" bakımından bu yazı Süha Tanyeri'nin el ürünüdür demek çok daha büyük ihtimal".

Zaman, 07.01.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.