Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Balyozcular terfi edemedi

Balyozcular terfi edemedi

Yüksek Askerî Şûra , Balyoz Davası’nda haklarında yakalama kararı verilen muvazzaf sanıklar için hüsranla sonuçlandı. 11 general ve amiral terfi edemedi
 

Balyoz Davası’nda haklarında yakalama ve tutuklama kararları bulanan muvazzaflar terfi edemedi. 11 komutan şimdiki görevlerinde kalarak yargılama sonucunu bekleyecek.

6. Ordu Komutanı Korgeneral Nejat Bek: Bek’in orgenerallik beklentisi karşılık bulmadı.

Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu: Otuzbiroğlu, oramirallik sırasındaydı ancak kadro dolu olduğu için atanmadı.

Hakkari 3. Taktik Tümen Komutanı Tümgeneral Gürbüz Kaya: Kaya, korgeneralliğe terfi edemedi.

KKK Denetleme ve Değerlendirme Başkan Yardımcısı Tümgeneral Salim Erkal Bektaş: Terfi sırasında bulunan Bektaş genel sıralamada dördüncü durumdaydı.

Kara Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Ahmet Yavuz: Görev süresi uzatılan subaylardan olan Balyoz sanığı Yavuz’un terfisi mümkün olmadı.

4. Jandarma Komando Eğitim Tugay Komutanı Tümgeneral Halil Helvacıoğlu: Darbe iddiasıyla hakkında tutuklama kararı çıkarılan Helvacıoğlu, temditli subaylardan.

52. Taktik Zırhlı Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Dalay: Dalay Balyoz soruşturmasında önce tutuklanıp sonra serbest bırakıdı.

Ulaştırma ve Personel Okulu Komutanı Tümgeneral İhsan Balabanlı: Dalay’la aynı durumda olan Balabanlı da terfi edemedi.

Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın: Aydın, Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü faili meçhul cinayetler soruşturmasından tutuklu bulunan Albay Cemal Temizöz’ün komutanı.

Kocaeli Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Ahmet Türkmen: 2006’da sekiz kişi arasında altıncı sıradan terfi etmişti.

Kocaeli Hücumbot Filo Komutanı Tuğamiral Abdullah Gavramoğlu: Balyoz Davası terfi sırasında olan Gavramoğlu’nun da önünü kesti.

Taraf, 06.08.2010


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.