Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Balyoz sanıklarının reddi hakim talebi ikinci kez reddedildi

Balyoz sanıklarının reddi hakim talebi ikinci kez reddedildi
İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, 9 Balyoz sanığının 'reddi hakim kararının reddine' yaptığı itirazı reddetti.
 

Balyoz davası sanıkları Emekli Orgeneral Çetin Doğan, İzzet Ocak, Süha Tanyeri, Halil İbrahim Fırtına, Mümtaz Can, Abdullah Zafer Arısoy ve Hasan Basri Aslan'ın, 'reddi hakim kararının reddine' yaptığı itiraz bugün karara bağlandı. Mahkeme, sanıkların talebini reddetti.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, daha önce 31 sanığını reddi hakim talebini reddetmişti. Bunun üzerine, talepleri reddedilen 31 sanık, mahkemenin verdiği bu karara itiraz etmiş ve 12 Ağır Ceza Mahkemesi de bu kararı değerlendirmeye almıştı.

Zaman, 06.08.2010

"Balyoz": Reddi hakim talepleri inceleniyor 
İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinin, 8 sanığın reddi hakim taleplerinin reddine yönelik itirazları konusundaki incelemesi sürüyor.
 
Haklarında yakalama kararı çıkartılan 102 sanıktan 31'inin İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesine yaptığı reddi hakim taleplerinin reddedilmesinin ardından bu kişilerden eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan, eski Hava Kuvvetleri Komutanı Halil İbrahim Fırtına ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Özden Örnek'in de aralarında bulunduğu 8 sanık, üst mahkemeye başvurarak karara itiraz etti.

Üst mahkeme olan İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinin itirazlara ilişkin incelemesinin sürdüğü, Cumhuriyet savcısının bu konudaki görüşünü bildirdiği öğrenildi.

Mahkemenin benzer bir başvurunun olup olmadığını araştırdığı, yarın konuya ilişkin bir karar vereceği kaydedildi.

Mahkeme, reddi hakim taleplerinin reddedilmesine ilişkin itirazlar konusundaki kararını vermesinin ardından, dava dosyasının kendisinde bulunan klasörlerini, yakalama emri konusundaki itirazları inceleyen İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesine gönderecek.
 
 
cnnturk.com, 05.08.2010

Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.