Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Balyoz soruşturmasında tutuklu kalmadı

Balyoz soruşturmasında tutuklu kalmadı

Balyoz Soruşturması kapsamında ttek tutuklu sanık olan Muvazzaf Albay Cengiz Köylü, 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından tahliye edildi.

Albay Cengiz Köylü'nün tahliye talebi geçtiğimiz hafta 13. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi hakimi tarafından reddedilmişti. Bunun üzerine avukatı Hasan Gürbüz karara itiraz etmiş, 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti de itirazı değerlendirmeye almıştı. Heyet, dün albay Cengiz Köylü'nün tahliyesine karar verdi. 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti geçtiğimiz günlerde Kafes Davası'nın 3 tutuklu sanığını da tahliye etmişti.

Albay Köylü, Ergenekon davası kapsamında da tutuklu olduğu için Hasdal Askeri Cezaevi'nde bulanmaya devam edecek.

Albay Cengiz Köylü, Balyoz soruşturması kapsamında ifade vermiş, İşçi Partisi'nde ele geçirilen 'Karargah Evleri' belgesinde yapılanmanın başındaki kişi olarak gösterilmişti.

BALYOZ'UN SON İKİ TAHLİYESİ DE OY ÇOKLUĞU İLE ALINDI

13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edilen Aktaş ve Köylü'nün tahliye kararları oy çokluğu ile alındı. Mahkeme Başkanı Kemal Can ve üye hakimlerden Faik Saban tahliye yönünde oy kulanırken diğer üye hakim Mehmet Erdoğan ise sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep etti. Balyoz'daki son iki isim de böllece oy çokluğu ile tahliye edilmiş oldu.

Hürriyet, 09.07.2010


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.