Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Korgeneral Olcan’a da kafa izni

Korgeneral Olcan’a da kafa izni  

Balyoz kapsamında hakkında yakalama kararı çıkınca GATA’ya yatan Olcan, önceki gün taburcu olarak evine gitti. Olcan’ın yarın savcılığa teslim olacağı belirtildi

Balyoz Darbe Planı soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkan Harp Akademileri Komutan Yardımcısı Korgeneral Yurdaer Olcan’ın, pazartesi günü İstanbul Adliyesi’ne giderek teslim olacağı öğrenildi. GATA’tan önceki gün taburcu olan Korgeneral Olcan’ın, yarın Merkez Komutanlığı’na giderek teslim olacağı belirtildi. Hakkında yakalama kararı olan Çetin Doğan da GATA’dan taburcu olduktan sonra bir geceyi evinde geçirmiş, ardından savcılığa teslim olmuştu.

OKTAY KUBAN SERBEST BIRAKMIŞTI

İlk dalga Balyoz operasyonu sırasında ifade vermeye davet edilen ancak askeri hastaneden aldığı rapor nedeniyle savcılığa gitmeyen Korgeneral Olcan, Oktay Kuban’ın nöbetçi hakim olduğu gün adliyeye gitmiş ve serbest bırakılmıştı. Balyoz savcılarının itirazı üzerine İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Olcan hakkında yakalama kararı vermiş ancak korgeneral, GATA’ya yatmıştı.

Star, 16.05.2010


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.