Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > 'Balyoz'da 7 asker serbest

'Balyoz'da 7 asker serbest

Tuğgeneraller Hakan Akkoç ve Gökhan Gökay'ın da aralarında bulunduğu 7 muvazzaf asker, “Balyoz planı” iddiaları soruşturması kapsamında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde ifade verdi.

Davet üzerine adliyeye gelen 7 muvazzaf askerin ifadeleri, soruşturmayı  yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcıları Ali Haydar, Mehmet Ergül ve Süleyman  Pehlivan tarafından alındı.

Tuğgeneraller Hakan Akkoç ve Gökhan  Gökay'ın da aralarında bulunduğu 7 muvazzaf asker, “Balyoz planı” iddiaları  soruşturması kapsamında ifade verdikleri Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden  ayrıldı.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcıları Ali Haydar, Mehmet  Ergül ve Süleyman Pehlivan tarafından ifadelerine başvurulan 7 muvazzaf asker,  daha sonra yemekhane bölümü kapısından çıkarak bahçede bekleyen sivil plakalı  araca bindikten sonra adliyeden uzaklaştı.

7 muvazzaf subay Adliye'de

Balyoz soruşturması kapsamında 7 muvazzaf subay adliyeye getirildi. Muvazzaflar arasında Tuğgeneral Hakan Akkoç da yer alıyor.

Sivil plakalı bir araçla hakim ve savcıların giriş yaptığı bölümden adliye bahçesine giriş yapan ve sivil kıyafetli oldukları görülen muvazzaf askerler, daha sonra binaya alındı.

Hürriyet, 05.05.2010


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.