Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Emekli Korgeneral Engin Alan tutuklandı

Emekli Korgeneral Engin Alan tutuklandı

BALYOZ soruşturması kapsamında hakkında ikinci kez tutuklama kararı verilen eski Özel Kuvvetler Komutanı emekli Korgeneral Engin Alan, Beşiktaş Cumhuriyet Savcılığı'na geldi. Alan yeniden tutuklandı.

Yüksek tansiyon rahatsızlığı nedeniyle Ankara GATA'ya kaldırılan Alan'ın tetkikleri sırasında gözünde de bir kitle saptandı. Göz ameliyatı olan Alan, tedavisinin tamamlanmasını beklemeden dün akşam taburcu oldu. Ankara'daki evinde cezaevine götüreceği kitap ve giysilerini aldıktan sonra yakınlarına veda edip onları üzülmemesini isteyip İstanbul'a hareket etti.

Avukatı ve aynı zamanda eniştesi olan Ayhan Nacak ile birlikte saat 10.00 civarında Beşiktaş Adliyesi'ne gelen Alan, tutuklama kararının yüzüne okunmasının ardından tutuklandı. Alan Silivri Cezaevi'ne gönderilecek. Alan,  "Kimse beni cezaevine atmakla korkutamaz. Cezaevine konulmam umurumda bile değil" dedi.   

Hürriyet, 29.04.2010

Engin Alan teslim oldu

''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan emekli Korgeneral Engin Alan İstanbul Adliyesi'ne geldi.

İSTANBUL - Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne avukatıyla birlikte gelen Engin Alan, işlemlerinin yapılması için mahkeme yazı işleri bölümünün bulunduğu kata çıktı.

Soruşturma kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan Engin Alan, bir süredir tansiyonundaki düzensizlik nedeniyle Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

ntvmsnbc.com, 29.04.2010


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.