Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Eser Karakaş'dan TSK'yı kızdıracak tespit

Eser Karakaş'dan TSK'yı kızdıracak tespit

Prof. Eser Karakaş'dan çarpıcı bir noktaya vurgu geldi. Zaman yazarı ise medya mensuplarını kızdıracak.

GAZETECİLER.COM - Balyoz darbe planı iddiası medyada tartışılırken, en çarpıcı tespit öğretim üyesi Eser Karakaş'dan geldi. Karakaş, bugün kadar ordudan irtica nedeniyle bir çok subayın atıldığını hatırlatarak, "Bugüne kadar bir tane darbeci atılmadı, bu müthiş bir skandal" dedi...

Star yazarı Eser Karakaş'ın bu tespiti askeri kızdıracak cinsten... Karakaş son 10 yılda bir tane bile subayın "darbe hevesi nedeniyle" ordudan atılmadığını söyledi.

İRTİCACI ATILIYOR DARBECİ ATILMIYOR

Programın diğer konuğu Star yazarı ve öğretim görevlisi Eser Karakaş ise çok ilginç bir noktaya dikkat çekti... Bugüne kadar ordudan irtica nedeniyle bir çok personelin atıldığını hatırlatarak, şimdiye kadar hiç bir subayın "Anayasa'nın değiştirilemez temel ilkesi demokrasi ve hukuk devletine aykırı davrandı diye kimsenin görevden uzaklaştırılmadığını" söyledi.

BU MÜTHİŞ BİR SKANDAL

Eser Karakaş, "Bir tane görmedim ben yahu... Bu kadar ordunun içinde silahlar gömülmüş edilmiş. Bunlar niye YAŞ'a yansımamış. Aradan geçen bunca YAŞ toplantısına rağmen orduda barındırılmış olması 2 nedenden olabilir. Ya YAŞ gayri ciddi, ya da asker bunları suç olarak görmüyor. Bu da müthiş bir skandal. Ben şimdi önümüzdeki YAŞ'da kaç kişinin darbe girişimi nedeniyle ihraç edilecek. Bugüne kadar hiç yapılmadı." dedi...

Eser Karakaş, "darbe planları varken ve bunlar YAŞ'a yansımıyorsa ordunun içinde bilgi akışı olmadığını gösterir. Bu da ordunun orda olmadığını gösterir. Yok eğer darbecileri koruyorlarsa o ayrı bir kepazeliktir. Ortada açıklanması gereken bir durum var" diye konuştu.
O LİSTEYİ GİRMEYİ HAK ETTİLER

Zaman Gazetesi yazarı İhsan Dağı ise "faydalanılacak gazeteciler" listesinde yer alanları fena halde kızdıracak. Dağı, "Bu listeye girmeyi analarının sütü gibi hak ettiler" dedi...

Kanal 24'deki Günün Manşeti programına canlı yayınla katılan Zaman Gazetesi yazarı İhsan Dağı'dan çarpıcı sözler geldi. Dağı, medyada kıyametler koparan "faydalanılacak gazeteciler" listesindeki bazı isimlerin bunu hak ettiklerini öne sürdü.

İhsan Dağı'nın bazılarını kızdıracak sözleri şöyle; 

"137 kişilik gazeteciler listesindeki bazı gazetecilerin "faydalanılacak"lar arasında olmasını analarının sütü gibi hak ettiğini düşünüyorum. Bazıları ordu tarafından böyle görünmek için çok uğraştı. Hiç bir darbe medya ayağı olmadan gerçekleşemez. 27 Nisan muhtırasında bu 137 kişiden bazılarının nasıl davrandıklarını bakınca bu listede hakkıyla yer aldıkları ortaya çıkar..."
 

gazeteciler.com, 25.01.2010


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.