Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Deniz Feneri > CHP: AKP’ye para aktarıldı

CHP: AKP’ye para aktarıldı

CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturmayla ilgili olarak, baş sorumluların Türkiye’de olduğunu savundu ve “Toplanan yardım paraları AKP’nin finansmanında kullanılmıştır” iddiasında bulundu

 

CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturmayla ilgili olarak, baş sorumluların Türkiye’de olduğunu savundu ve “Toplanan yardım paraları AKP’nin finansmanında kullanılmıştır” iddiasında bulundu. Şahin, beraberinde CHP milletvekilleri Faik Tunay, Haluk Eyidoğan, Mehmet Ali Tomar ve Melda Onur olduğu halde “Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturmanın karartıldığı” gerekçesi ile Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nın önüne siyah çelenk bırakarak, burada bir basın açıklaması yaptı.

 

Savcılar bağlandı

Bahri Şahin, şunları kaydetti: “Deniz Feneri e.V davasında baş sorumlular Türkiye’dir. Toplanan yardım paraları AKP’nin finansmanında kullanılmıştır. Adalet kavramını ağzına bile almaması gerekenler, onun adının arkasına saklansa da güneşi balçıkla sıvayamadılar. Alman savcılardan öğrendik: ‘Türk Hükümeti soruşturmaya yardım etmediği gibi soruşturmayı engellemeye çalışmıştır. Soygun ve yolsuzluğun asıl ayağı Türkiye’dir.’ Bunları söyleyen Alman makamları topu Türk savcılarına atmış, ama onların elleri ayakları anında bağlanmıştır.” Bahri Şahin, yolsuzluğun Alman makamlarınca tespit edildiğini ve durumun AKP’li yöneticilere kadar uzandığını iddia ederek, savcıların Zahid Akman ve Zekeriya Karaman’ın da aralarında bulunduğu kişileri “dolandırıcılık” iddiasıyla tutukladığını söyledi.

Taraf, 08.09.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.