Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Deniz Feneri > Sunucu Uğur Arslan serbest

Sunucu Uğur Arslan serbest
Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturma kapsamında gözaltına alınan sunucu Uğur Arslan, savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Almanya'daki “Deniz Feneri e.V.” bağlantılı soruşturma kapsamında gözaltına alınanlardan Uğur Arslan serbest bırakılırken, Harun Kapuyoldaş, Muzaffer Şafak ve Mustafa Bölükbaşı ise tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Uğur Arslan, Harun Kapuyoldaş, Muzaffer Şafak ve Mustafa Bölükbaşı, öğleden sonra Ankara Adalet Sarayı'na getirildi.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcıları, Arslan ve Kapuyoldaş'ın ek ifadesini aldı.

Ek ifadelerin ardından, sunucu Uğur Arslan serbest bırakılırken, Kapuyoldaş, Şafak ve Bölükbaşı, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Zanlılar, Nöbetçi Ankara 13. Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkartılacaklar.

Öte yandan, Uğur Arslan, serbest kalmasının ardından, sevincini, halası olduğunu söylediği Zahide Uyaner ile sarılarak paylaştı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI
Arslan, adliye binası önünde ise gazetecilerin sorusu üzerine, “Ben suçlu değilim. Şüpheli olarak getirildim. İki saat ifade için 4 gündür nezaretteyim. Bu da benim yanıma kar kalsın. Orucumu da nezarette tuttum, çok şükür” dedi. Uğur Arslan'ın, adliye binası dışında telefonla görüşürken, göz yaşlarına hakim olamadığı gözlendi.(

Radikal, 05.08.2011

Deniz Feneri'nin sunucusu gözaltında
Deniz Feneri soruşturmasında sunucu Uğur Arslan'ın da aralarında olduğu 5 kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - Deniz Feneri soruşturmasında yeni gelişme daha yaşandı.

Sunucu Uğur Arslan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Almanya'daki ''Deniz Feneri e.V.'' bağlantılı soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere 4 kişiyle birlikte İstanbul'da gözaltına alındı.

Arslan, yaptığı açıklamada, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığını, toplam 5 kişi olduklarını, aralarında Kanal 7 yöneticilerinin de bulunduğunu ifade etti.

Kendilerine ''Deniz Feneri e.V.'' bağlantılı soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Savcılığınca ifadelerine başvurulacağının söylendiğini belirten Arslan, polis nezaretinde bugün uçakla Ankara'ya götürüleceklerini kaydetti. Kanal 7 yöneticilerinden Harun Kapıyoldaş, Muzaffer Şafak ve Mustafa Bölükbaşı ile Beyaz Holding'den bir kadın yetkilinin de gözaltına alındığı öğrenildi.

Sunucu Uğur Arslan "Deniz Feneri" isimli programı sunmuştu. Uğur Arslan, Deniz Feneri Derneği'nin kurucu başkanlığını da yapmıştı.

Soruşturma kapsamında eski RTÜK Başkanı Zahid Akman, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Karahan, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik ve Ali Solak tutuklanmıştı.

ntvmsnbc.com, 02.08.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.