Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Deniz Feneri > Kavasoğlu: Yazılanlar tamamen asılsız

Kavasoğlu: Yazılanlar tamamen asılsız

‘DENİZ FENERİ’NDE ÇİFTE MUHASEBE KAYDI’ İDDİASINA CEVAP

Kanal 7 Bilgi İşlem Müdürü Cüneyt Kavasoğlu, “Benimle ilgili yayınlanan iddialar gerçek dışıdır. İfademde söylediklerim savcılıkta mevcuttur.  ‘Çifte muhabese kaydı’na ilişkin de herhangi bir beyanda bulunmadım” dedi. 

“KANAL 7 Bilgi İşlem Sorumlusu Abdulvahap Yaren itiraf etti: Almanya’daki dernekte çifte muhasebe kaydı tuttuk” iddiası için yazılı açıklama yapıldı. Taraf gazetesinde yer alan iddialar için  Kanal 7 Bilgi İşlem Sorumlusu Cüneyt Kavasoğlu, “Gazetede yer alan iddialar gerçek dışı” dedi.

Tek doğru; savcılığa ifade verdim

 Haberde kendi adının yerine Kana7 Bilgi İşlem Müdürü olarak davanın eski savcısı Yaren’in adının yazıldığına dikkat çeken Kavasoğlu, “Haberdeki tek doğru nokta savcılığa ifade verdiğim ve Kanal 7’de Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yaptığımdır” diye konuştu. Cüneyt Kavasoğlu şu açıklamayı yaptı: 

 Haberde benimle ilgili iddialar tamamen dayanaksızdır. Çifte muhasebe kaydına ilişkin söylediğim iddia edilen ifadeler tamamen gerçek dışıdır. Çifte muhasebe hakkında herhangi bir beyanda bulunmadım. Bu konularda söylediklerim savcılıkta mevcuttur.

İfademde kimseyi suçlamadım

ifademde yöneticileri ve birim yetkililerini suçlayıcı şekilde beyanlarım kesinlikle olmamıştır. Haberde bahsedildiği gibi savcılığa ifade vermek için 15 defa dilekçe verdiğim iddiası da tamamen gerçek dışıdır. Ne şahsen ne de avukatım aracılığıyla böyle bir başvurum hiçbir zaman olmamıştır.

Benim işim sadece teknik bağlantı

 Uyum adlı program profesyonel bir yazılımdır bu programı ben yazmadım ve kurmadım. Kanal 7’nin ilişkili olduğu birimlerle teknik bağlantı işi ile ilgiliyim, içerikleri konusunda en ufak bir malumatım olmamıştır.

 Haberde geçen iddialar ile benim verdiğim ifadeler arasında kesinlikle bir benzerlik bulunmamaktadır. Tüm yazılanlar tamamen benim ifadem dışındadır.

Kullanılan isim bile doğru değil

CÜNEYT Kavasoğlu, “Gazetenin birinci sayfasında Kanal 7’nin Bilgi İşlem Müdürü olarak davanın eski savcılarından Abdülvahap Yaren’in adının kullanılması haberin ne kadar özensiz hazırlandığının bir göstergesidir. Bir gazetenin namusu olan manşette yapılan bu ciddi hata haberin devamındaki tamamı yalan olan iddiaların da ne kadar ciddiye alınması gerektiğini göstermektedir” dedi.

TARAF GAZETESİ'NE ÇİFTE YALANLAMA

Taraf Gazetesi'nin 4 Eylül'de manşetten verdiği "HSYK: Sorumlu Ankara Savcısı" başlıklı haberine de yalanlama gelmişti. 

İŞTE O HABER....

Dosya:http://91.93.103.35/icerik/110907-105119-taraf2.jpg
 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bugün ise Taraf'ın dün manşetten verdiği "Deniz Feneri"nde İtirafçının İtirafları" başlıklı haberi Kanal 7 Bilgi İşlem Müdürü Cüneyt Kavasoğlu Star Gazetesi'ne yalanladı.

İŞTE O HABER...

Dosya:http://91.93.103.35/icerik/110907-105507-taraf1.jpg

Star, 07.09.2011


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.