Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Balyoz Harekat Planı > Şükrü Sarıışık ve 3 subay tutuklandı

Şükrü Sarıışık ve 3 subay tutuklandı

Tümgeneral Abdullah Dalay ve Emekli Org. Sarıışık'ın aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı; Deniz Kurmay Yarbay Ertuğrul Uçar ve Emekli Yüzbaşı Mehmet Ulutaş tahliye edildi.

''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık, emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa ve emekli Kurmay Albay Mümtaz Can tutuklandı.

Deniz Kurmay Yarbay Ertuğrul Uçar ve Emekli Yüzbaşı Mehmet Ulutaş'ın ise tahliye edilmesine karar verildi.

 Daha önce İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi Oktay Kuban tarafından sorgulandıktan sonra serbest bırakılan ve savcıların itirazı üzerine aynı mahkemenin heyetince hakkında yakalama emri çıkarılan Tümgeneral Dalay da bu akşam saatlerinde tutuklandı.

Star, 06.04.2010

4 emekli subay, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi

Balyoz darbe planı iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen emekli subaylardan 4'ü tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. 2 emekli subay ise serbest bırakıldı.

Sabah saatlerinde adliyeye getirilen emekli subaylardan, Emekli orgeneral Şükrü Sarıışık, emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa, emekli Albay Mümtaz Can ve emekli Yüzbaşı Mehmet Ulutaş savcılık sorgularının ardından mahkemeye sevk edildi. Emekli Tümgeneral Zekeriya Öztürk ve emekli Albay Beşler Güzel ise serbest bırakıldı.

Adliye çıkışında basına bilgi vermekten kaçınan emekli Tümgeneral Zekeriya Öztürk, "Bir şey söylemeye gerek yok." diyerek soruları cevapsız bıraktı.

Zaman, 06.04.2010


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.